Windows 11 İlk İzlenim ve Yenilikleri

1 511

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde Windows 11 ilk izlenim ve yenilikleri ile alakalı olarak sizlere seçenekler sunacak ve video inceleme yapacağız. Microsoft şirketi, dünyanın en çok tercih edilen kişisel bilgisayar işletim sistemi olarak adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Windows, pratik seçenekleri ve bu anlamda kalitesi ile ciddi manada fark yaratıyor demek yanlış olmaz.

Windows 11 beta iso dosyası internet üzerinde resmen sızdırıldı. Technopat internet sitesinin sahibi Recep Baltaş ise bu anlamda ilk video incelemesini çekerek aslına bakarsanız teknoloji piyasalarında çok konuşuldu. Windows, yeni sürümü ile birlikte aslına bakarsanız aşırı köklü değişimler sunmayacak gibi görünüyor. Ancak bazı değişimler ve ikonsal tasarımlar sistemi ciddi anlamda modern ve ilgi çekici seçenekleri sunacak gibi görünüyor.

Windows 11 Yenilikleri

Windows 10, özellikle çok uzun süredir kullanılan ve genel özellikleri itibari ile de sevilen bir işletim sistemi olarak adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Şimdi öncelikle sizlere birkaç seçeneği sunalım ve neler olabileceğine bakalım. Yenilikler içerisinde ikon tasarımlarının farklılıkları, ses dosyalarının değişimleri gibi birçok farklı seçenek üzerinde duracağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Gönderisine Müzik Nasıl Eklenir?

Yenilenen Arayüz

Öncelikle arayüz değişiyor. İkon tasarımlarınca modern seçenekler bizlere sunulacak iken bununla birlikte renk dağılımı olarak daha mavi seçenekler üzerinde durulmuş.  Başlat menüsünde ikonlar artık sola dayalı değil merkezde olacak gibi görünüyor. Hemen örneğini sunalım.

Windows 11 Yenilikleri

Başlat Menüsü Tasarımı

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte başlat menüsü tasarımı ciddi anlamda yenilenmişti. 11 işletim sistemi modelinde ise çok daha görsel, işlevsel ve modern bir arayüz ile bizlere sunulacak. Açılır modern bir pencere konseptine erişen bu başlat menüsü tasarımında MacOS gibi bir görüntü ve işlevsellik hakim üstelik animasyon seçenekleri de çok iyi.

Windows 11 Başlat Menüsü

Yeni Duvar Kağıtları

Apple şirketinin telefonlarında ve bilgisayarlarında kullandığı yeni nesil duvar kağıtları için Microsoft şirketi de ciddi anlamda somut adımlar atmış. Masaüstü görünümünü ciddi anlamda kaliteli hale getirmek için özel renkler ve desenlerde mükemmel ötesi duvar kağıtları tasarlanmış. Dolayısı ile çok daha kaliteli ve ilgi çekici tasarımı ile bu işletim sistemi adından ciddi anlamda söz ettiren bir yazılım olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnternette Sorgunuzla En Alakalı Görselleri Nasıl Arayabilirsiniz

Windows 11 Duvar Kağıdı

Ses Efektleri

Windows XP, ses efektleri ile birlikte hala özlemi duyulan bir işletim sistemi olarak dikkat çekiyordu. Nitekim hala ülkemizde önemli bir kesim XP işletim sistemi modelini kullanmak durumunda. Windows Sun Valley ismi ile çıkarılması beklenen bu işletim sisteminde ses dosyaları tamamen değişti. Windows XP ses dosyaları ile olan benzerliği ise sektör içerisinde ciddi anlamda adından söz ettirdi.

Ses efektleri dosyasının internet üzerinde YouTube videosu olarak paylaşıldığını net olarak söylememiz gerekiyor. Aşağıdan ses dosyalarını çok daha net bir şekilde görebileceksiniz.

İşletim sistemi henüz geliştirilme aşamasında. Microsoft şirketinin istemi dışında paylaşılan bu iSO dosyası için şimdilerde ciddi bir telif hakkı çalışması da söz konusu ancak olan oldu artık. İşletim sistemi sızdırıldı ve bundan sonra ne gibi değişimlerin olacağını da merak ile bekliyoruz. Sistemin kendi sorun çözümü noktasında da ideal seçenekler sunduğunu söylemek yanlış olmaz. Sizlerde kişisel yorumlarınızı paylaşarak bizlerle ve diğer okuyucularımız ile fikirlerinizi paylaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku