Windows 11’de Yenileme Hızı Nasıl Değiştirilir?

1 462

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bilgisayarınızın yenileme hızı, ekranınızın nasıl göründüğünü ve daha spesifik olarak Windows ekranınızın ne kadar düzgün göründüğünü belirler. Windows 11, yeni özelliklerle donatılmıştır ve yeni Dinamik Yenileme Hızı özelliği, görüntüleme deneyiminizi daha sorunsuz ve daha iyi hale getirir. Yenileme hızı, bir görüntünün ekranınızda saniyede yenilenme sayısıdır ve hertz (Hz) olarak ölçülür. Örneğin, 144 Hz’lik bir ekran, yeni çizilen bir görüntü ile ekranınızı saniyede 144 kez yenileyecektir; daha yüksek bir yenileme hızı, grafiklerinizi çok daha pürüzsüz hale getirecek ve genel görüntüleme deneyiminizi iyileştirecektir. Bu nedenle, doğru yenileme hızını ayarlamak, iyi bir görsel deneyim elde etmenin önemli bir parçasıdır. Windows 11 PC’de ekran yenileme hızını şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Windows 11’de Yenileme Hızı Nasıl Değiştirilir?

Daha fazla mesaj

Oyuncu Kulaklığı Neye Göre Alınır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Çok Tercih Edilen Paletli Ekskavatör Markaları

Windows 11 PC kullanıyorsanız, yeniden tasarlanan Ayarlar uygulamasını kullanarak birkaç tıklamayla monitörünüzün/ekranınızın yenileme hızını hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Ekranınızın yenileme hızını değiştirmek için:

  1. Başlat menüsünü başlatın, Ayarlar’ı arayın ve En iyi eşleşme’ye tıklayın.
  2. Kenar çubuğu menüsünden Sistem’e tıklayın ve ardından Görüntü sekmesini seçin.
  3. İlgili ayarlar sekmesi altında, Gelişmiş ekran seçeneğine tıklayın.
  4. Şimdi Yenileme hızı seç öğesinin yanında bir açılır kutu görmeli, istediğiniz hızı seçmelisiniz ve değişiklikleriniz otomatik olarak uygulanmalıdır.
  5. Farklı ekranların yenileme hızlarını ayarlamak istiyorsanız, Görüntülemek veya değiştirmek için bir ekran seçin açılır kutusundan gerekli ekranı seçin.

Yenileme Hızı

Yenileme Hızınızı Değiştirmek Kolaylaştı

Sıradan kullanıcılar yenileme hızlarını değiştirme ihtiyacı hissetmezken, oyuncular daha yüksek yenileme hızıyla oyun deneyimlerinde önemli farklılıklar yaşayabilir. Hangi kampta olursanız olun, Windows 11’de sistemlerinizin yenileme hızını nasıl doğru şekilde ayarlayacağınızı artık biliyorsunuz.

1 yorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku