Kripto Gözetim Cüzdanı Nedir?

1 461

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hisse senetleri veya kripto para birimi olsun, herhangi bir şeye yatırım yapmayı düşünüyorsanız, öğrenmeniz gereken yeni bir dil olması gerekir. Kripto para birimine yatırım yapmaya karar verirseniz, karşılaşacağınız en yaygın terimlerden ikisi kripto saklama cüzdanı ve saklamasız cüzdandır. Ama ne anlama geliyorlar? Ve biri diğerinden daha mı iyi?

Kripto Gözetim Cüzdanı

İşinizden para aldığınızda, nereye koyarsınız? Çoğumuz paramızı bir bankaya ya da başka bir şekilde bizim adımıza yönetmesi için başkalarının eline veririz. Kripto paranın tıpkı nakit gibi, bir yerde saklanması gerekir, böylece onu takip edebilir, para yatırabilir ve gerektiğinde toplamınızdan çekebilirsiniz.

Bir kripto saklama cüzdanı için en kolay karşılaştırma geleneksel bir bankadır. Bir çek veya tasarruf hesabı açtığınızda, bilgilerinizi, paranızı ve güveninizi üçüncü bir tarafa veya bankaya verirsiniz. Aynı şey kripto para birimi ve saklama cüzdanı için de geçerlidir. Kripto para birimine özel anahtarlar kullanılarak erişilmelidir. Bir saklama cüzdanı oluşturmak için üçüncü taraf bir şirket kullanıyorsanız, şirketin bu özel anahtarlara erişimi vardır. Fonlarınızı güvende tutması ve istediğiniz zaman özel anahtarlarınızı kullanarak bunlara erişmesi için bu şirkete güveniyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

Kripto

Kripto para biriminin popülaritesinin patlaması ve saygın şirketlerin “kripto para bankalarınız” olarak hareket etmesi nedeniyle, saklama cüzdanları bir zamanlar olduğundan daha az risklidir. Ancak kripto günlerinin başlarında, özel anahtarlarınıza bir başkasıyla güvenmek, onları kullanabilecekleri, paranıza erişebilecekleri ve onunla birlikte kaçabilecekleri ve size hiçbir şey bırakmadıkları anlamına geliyordu.

Kripto Gözetim Dışı Cüzdan Nedir?

Gözaltında olmayan yazılım kripto cüzdanlarına ek olarak, gözaltında olmayan donanım cüzdanları da vardır. Bu donanım cüzdanları genellikle ekran ve düğmeler gibi ekstra özelliklere sahip küçük bir USB flash sürücüye benziyor. Bir işlemi tamamlamak için donanım cüzdanınızı bir bilgisayara veya akıllı telefona (veya internete) bağlamanız gerekse de, işlem imzası çevrimiçi gönderilmeden önce donanım cüzdanında çevrimdışı olarak gerçekleştiği için çok daha güvenlidir.

1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku