Windows Live Mail Çalışmıyor Nasıl Onarılır?

0 363

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Günümüzde e-posta, en popüler iletişim araçlarından biri olarak kabul ediliyor ve Windows Live, MSN Hotmail ve Windows Live Mail dahil olmak üzere birçok programı destekliyor ve birkaç başka hesaptan e-posta indirmenize izin veriyor. Windows Live Mail, kullanıcıların e-posta hesaplarını kurmalarına ve kolay e-posta iletişiminden yararlanmalarına olanak tanıyan, Microsoft’un sunduğu ücretsiz bir e-posta istemcisidir. Windows Mail, Windows XP’de Outlook Express’in halefidir. Bu yazıda size Windows Live Mail’in çalışmamasını nasıl düzelteceğinizi öğretmeye çalışacağız.

Windows Live Mail, Windows 7 ve sonraki sürümlerle uyumludur. E-posta yönetimini ve mesaj gönderip almayı kolaylaştırır. Ancak, diğer herhangi bir yazılım uygulamasında olduğu gibi, Windows Live Mail de birçok hataya eğilimlidir. Hatalar her zaman programı hedefler ve farklı türde hata mesajları görüntüler. Microsoft, Windows Live Mail desteğini sonlandırmış olsa da, kullanıcılar hala mevcut olduğu için kullanmaya devam ediyor. Uygulama bir hata görüntülediğinde, Microsoft destek ekibiyle iletişime geçemezsiniz. Aşağıda, Windows Live Mail’in çalışmamasını düzeltme adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?
Windows Live Mail Çalışmıyor
Windows Live Mail Çalışmıyor

Windows Live Mail Çalışmıyor Nasıl Onarılır?

İşlemi Sonlandırın ve Yeniden Başlatın

Bazen programı yeniden başlatmak küçük hataları düzeltebilir. Sisteminizde önemli bir değişiklik yapmadıysanız, yeniden başlatmanın ardından Windows Live Mail’i kullanabilirsiniz. Bu işlemi bitirmek ve yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Görev Yöneticisini başlatmak için Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basın.
 2. Ayrıntılar sekmesine gidin ve wlmail.exe dosyasını arayın.
 3. Üzerine sağ tıklayın ve Görevi Sonlandır veya İşlemi Sonlandır’ı seçin.
 4. Ardından, Windows Live Mail’i tekrar açın ve hatayla hala karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Cari Hesabı Kaldır ve Yeni Bir Hesap Oluştur

Bu yöntem, bir çözümden çok geçici bir çözümdür. Geçerli Canlı Posta hesabınızda sorunlar varsa, bu sorunları çözmek için başka bir hesap oluşturmayı deneyebilirsiniz. Başka bir hesapla şu şekilde oturum açabilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Resepsiyonist Cv’Si Nasıl Hazırlanır?
 1. Windows Live Mail’inizi açın.
 2. Hesap simgesine tıklayın ve Windows Live Mail’den Çıkış Yap’ı seçin.
 3. Ardından, başka bir e-posta hesabıyla oturum açın ve programın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Sistem Geri Yüklemeyi Başlatın

Önceki tüm çözümler bu sorunu çözemezse, sisteminizi bir geri yükleme noktasına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için lütfen şu talimatları izleyin:

 1. Çalıştır komutunu açın.
 2. Buraya systempropertiesprotection yazın ve Enter’a basın. Sistem Özellikleri’nin Sistem Koruması sekmesine yönlendirileceksiniz.
 3. İşlemi başlatmak için Sistem Geri Yükleme’ye tıklayın.
 4. pashagaming Ekrandaki talimatları izleyin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku