Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Ne Olacak? Fabrika Ne Durumda?

0 49.244

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün gündemimizi çok ciddi şekilde meşgul eden gururumuz yerli otomobil TOGG fiyatı ne olacak, fabrika ne durumda sorularına yanıt vermek istiyoruz. Otomobil üretimi, ülkemizin en derin hüzün ve yaralarından birisidir. Devlet Demiryolları mühendislerinin 1961 yılında her civatasına vartana kadar ürettiği Devrim Arabası hikayesi, bu ülkenin en büyük hikayelerinden ve talihsizliklerindendir.

Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır bu durumun kendi içerisinde de bir yara olduğunu ve Türkiye’nin kendi otomobilini üreteceğini sürekli dile getirmiştir. TOGG projesi işte bu baskının sonucunda 5 büyük şirketin birleşmesi sonucu ortaya çıktı. Dünyanın en gelişmiş ve en modern %100 elektrikli otomobillerinden birisi olacak olan TOGG, bu anlamda tanıtıldıktan sonra dahi dünya gündemine bomba gibi düştü demek yanlış olmaz sanıyorum.

Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Ne Olacak?

TOGG, tüm özelliklerinin tanıtılması ile birlikte aslında emsalleri içerisinde adından en çok söz ettirecek olan markalardan birisi olacak. Dünyanın en büyük otomobil tasarım şirketi olan Pininfarina ile çalışan devlet, ortaya çıkan sedan ve SUV modelleri için ciddi manada ilgi çekici adımlar atıyor demek yanlış olmaz. Tabi ki bu noktada her şeyden ziyade insanların merak ettiği çok daha farklı bir konu var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   1Win Türkiye Casino: En İyi Slotlar, Geniş Oyun Çeşitliliği

TOGG fiyatı ne kadar olacak? Ne kadara satılacak? TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’a bu soru yüzlerce kez soruldu. Kendisi de yaptığı açıklamalarında özetle; “Otomobil dünyası gelişen bir dünya ve bununla birlikte biz şuan otomobilin maksimum %55’lik kısmını yerli olarak üretebileceğiz. Bu da %45 oranında bir dış tedariğimiz olacağı anlamına geliyor.

Bu neden dolayısı ile sürekli değişen kur fiyatları nedeni ile kesin bir şey 2022 yılına kadar söylenemez. Ancak piyasada ki emsal otomobiller ile denk bir fiyat ile rekabet içerisine girmeyi hedefliyoruz.” demiştir.

CEO Gürcan Karakaş’ın konuşmalarından çıkardığımız sonuca gelelim. Otomobilimiz ilk etapta yarı yarıya dışa bağımlı olacak. Bu da ister istemez fiyatları ciddi manada yükseltecek gibi görünüyor. Piyasadaki emsal otomobillerin fiyatları ile rekabet içerisine girmek cümlesi de zaten alınabilecek en önemli anahtar kelime diyebiliriz. Bu bağlamda otomobilin satış fiyatı için biraz tahmin yürütülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Ses Kaydı İndirme Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere an itibari ile B-SUV, C-SUV ve C-Sedan kasa seçenekleri ile birlikte üretilecek bir otomobilden bahsediyoruz. %100 teknolojik altyapı ve bununla birlikte elektrikli olması da tabi ki maddi değerini ciddi manada arttıracak demek yanlış olmaz. Benim ŞAHSİ tahminim, otomobilin en düşük satış fiyatının 350,000₺ dolaylarında olacağı yönünde. Zaman içerisinde yerlilik oranına bağlı düşüş yaşanıp yaşanmayacağı ise muamma.

TOGG

TOGG Fabrikası Ne Durumda?

TOGG, an itibari ile dünya gündemine de bomba gibi düştü. İnsanların hala kafasında otomobile dair soru işaretleri olsa da fabrikasında ki muazzam seviyede hızlı ilerleme kaydedilmesi heyecan yaratıyor. Yerli otomobil TOGG fabrikası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa Gemlik’teki askeri araziyi 5 büyük girişimci şirkete tesis etmesi ile birlikte resmiyet kazandı.

Nitekim şuan fabrikanın hazırlanma aşamalarında da ciddi manada büyük bir aşama kaydedildi. Yerli otomobil bataryası dahi bu tesiste üretileceğinden dolayı ciddi manada heyecanlı bir süreçteyiz. 1 Milyon dönüm arazi içerisinde çok büyük ve kapsamlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. TOGG YouTube kanalında 7/24 fabrika canlı yayını seçeneği sayesinde takibini sürekli yapabiliyorsunuz. Aşağıda iki gün önceki canlı yayından kesitleri koymak istedik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Hafif Ticari Araç Modelleri (2021 - 2022)

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku