FOMO Nedir? Nasıl Aşılır?

1 482

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde sizlere fomo nedir, nasıl aşılır yani tedavisi yönündeki bilgiler ile birlikte sizlere kapsamlı seçenekler sunacağız. Günümüzde özellikle sosyal yaşantının da beraberinde getirdiği çeşitli nedenlerden ötürü psikoloji ciddi anlamda yıpranabiliyor. İnsanlar, özellikle zaman içerisinde yeni seçeneklere adapte olma noktasında da farklı farklı seçenekler adından söz ettiriyor diyebiliriz sanırım.

FOMO, günümüzün en trend psikolojik unsurlarından birisi olarak dikkatleri çektiği için fazlası ile araştırılıyor. Bizde elimizden geldiğince bu noktada kapsamlı bilgiler sunma yolunda adımlar atıyoruz. Şimdi öncelikle bu hastalık ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacak ve fikir edinmeniz için kapsamlı bilgiler sunacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan sorabilir ve kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

FOMO Nedir?

FOMO, insanların çevresinde ki herhangi bir olaya ya da genel sosyal çevreye karşı fırsat tepmeye yönelik korku durumudur.

Kısa bir zaman dilimi içerisinde özellikle insanlar, çeşitli alanlarda fırsat kaçırma korkusu ile alakalı olarak bir mücadele sorunu içerisine giriyor. Örneğin borsada FOMO konusu. Bir yatırımcı, sürekli olarak daha fazla para kazanma hırsı ve kaybetme korkusu nedeni ile tüm parasını sürekli yatırıma yönlendirebilir. Bu yatırım unsurları da zaman içerisinde çeşitli sıkıntılar doğurur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sertleşmesi İçin Ne Yapılmalı Ve Mutluluk Çubuğu Çözüm Olur Mu?

Ya da kişinin yakın çevresinde yaşanan çeşitli gelişmeler, o kişide sürekli tedirginlik yaratabilir. Bu tedirginlik durumu, kişinin paranoya yaşamasına ve hatta günlük yaşantısının olumsuz etkilenmesine de neden olabilir. Fear of Missing Out açılımının kısaltması olarak bilinen bu hastalık, aslına bakarsanız çağın en çok bilinen hastalıklarından birisi olarak da kabul görür.

FOMO Nedir?

FOMO Nasıl Aşılır?

Bu hastalık ile alakalı olarak öncelikle süreci iyi anlamak ve profesyonel destek almak önemlidir. Örneğin arkadaşlarınız dışarıda ve siz bunu kendinize ciddi anlamda takıntı ediyorsunuz. Orada olmak için çok ciddi anlamda bir içsel tetikleyici durumundasınız. Bu FOMO olabilir ve ciddi anlamda sıkıntılı seçenekler kendisini gösterir.

FOMO nasıl aşılır sorusu birçok kişi tarafından soruluyor ve bizde elimizden geldiğince sizlere kapsamlı fikirler sunma amacındayız. Bu hastalık ile mücadele etmek gibi bir amaç içerisinde iseniz aşağıdaki unsurları dikkate alın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Billboard Reklamlarının Önemi
  • Öncelikli olarak sakinleşin, kendinize yeni meşkaleler bulun. Mümkün mertebe hobilerinize yönelin.
  • Para ile ilgili hiçbir konuda aceleci ve hırslı bir davranış psikolojisi içerisinde bulunmayın.
  • Çevreniz ile ikili ilişkilerinizi asla bozmayın, iletişimi koparmayın.
  • Psikolojik destek alma noktasında somut düşünün. Özellikle bu sürecin kısa zamanda kontrol altına alınması için alacağınız destek çok ciddi anlamda büyük önem arz eder.

FOMO sorunsalı insan için birçok farklı noktada adından söz ettirir demek yanlış olmaz. Para konusunda, sosyal yaşam konusunda ve hatta sosyal medya konusunda dahi bu psikolojik sıkıntıları yaşamanız ciddi manada normal olabilir.

Bu hastalık, doğuştan gelen bir hastalık olmaz genel itibari ile. Z kuşağının ciddi manada başına gelen ve sosyal etkenlere bağlı olarak sonradan ortaya çıkan bir hastalık olarak da adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz. Hal böyle olunca da çeşitli seçeneklerin en kapsamlı şekilde değerlendirilmesi noktasında araştırma yapmalısınız.

Günümüz psikoloji bilimi içerisinde sosyal hastalıklar sınıfında incelenir ve ciddi anlamda yaygınlık seviyesi artış göstermektedir. Hal böyle olunca da kalite kendisini net bir şekilde gösteriyor. Yakın bir zaman dilimi içerisinde bilimsel araştırmalar ve test sonuçlarına ilişkin olarak da sitemizde bir inceleme makalesini sizlere sunma yoluna gideceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Galatasaray ile Ümraniyespor arasındaki maçın tahminleri
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku