Armutlu Nerede? Tatil Köyü Armutlu

0 10.876

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Armutlu nerede hakkında bilgi almak merak ettiğiniz her şeyi makaleyi inceleyerek bulabilirsiniz.

Armutlu Tatil Köyü Nerede?

Armutlu nerede dediğimizde ilk kafamıza takılan ve merak edilen sorulardan biridir. Armutlu da olan tatil köyleri her kesimin gittiği yaşlı veya genç demeden herkesin akın ettiği mekanlardan biri olmuştur. Sağlık, kaplıca, eğlence yerleri ve dahası olan her şeyi bu yerde görebilirsiniz.  Armutlu tatil köyü nerede sorusuna cevap ise Yalova’nın bir ilçesi ve Bozburun mevkiin de bulunmaktadır. Orman kaplı olan ve deniz kıyısında bir arazide bulunur. Türkiye’nin en kapsamlı ile büyük yerler arasındadır.  Deniz manzaralı armutlu 17 blok olarak inşa edilmiştir. Bu yer 2004 senesinden beri hizmete açılmıştır. Daha çok muhafazakar ailelerin gittiği bir yer diyebiliriz.

Armutlu Cezaevi Nerededir?

Armutlu herkesin bildiği gibi Türkiye’nin batısında yer alan Marmara bölgesinde olan Yalova’nın bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olarak 9 bin bir yerdir. Etrafında olan komşuları ise kuzeyde çınarlık güneyde Gemlik olan bir ilçedir. Marmara denizi kenarında yer alır. Armutlu cezaevi yeri merkeze ortalama olarak 53 km diyebiliriz. Bu şekilde armutlu cezaevi nerede cevabını açıklamış olduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Plaj Modasının Yıldızları: Kadın Mayo, Erkek Deniz Şortu ve Bikini Üstü

Küçük Armutlu Nerededir?

Küçük armutlu meydanı hakkında fazla bilgiye sahip olmadığımız için normalde Yalova da bulunan bir yer diye biliriz. Sariyer yerinde sık ziyaret eden ve tercih edilen yerlerden biridir. Hem toplu taşımayla hem de otobüs ile gitmek her zaman mümkündür. İstanbul Sariyer de bulunan küçük armutlu Mahalle olarak fatih sultan Mehmet yerinde yer alır. Küçük armutlu nerede sorusuna yanıt bulmuş olduk. Bugünlerde kentsel dönüşüm olan yer risk alanı diye de gündem olmaya başlamıştır.

İstanbul Armutlu Nerede?

Kaplıca, doğası ya da deniziyle herkesi kendine hayran bırakan Armutlu Marmara bölgesinde yer alır. İstanbul’a yakın bir mekandır. İstanbul’a yakın olduğu için sıkça tercih edilen yerlerden biri haline gelmiştir. Normalde aileler tercih ettiği hem denizyolu olan hem de rahat olduğu için giden bir yerdir. İstanbul armutlu nerede sorusunu cevapladık.  Hem kara hem de deniz ile de ulaşım her zaman mümkün olmaktadır. Turistik bir yer olan gezilmeye veya görülmeye değer yerlerden biridir. Havası, denizi özellikle kaplıcaları ve manzarasıyla oldukça gözde yerlerden biridir. İstanbul’dan Armutluya gitme yolları:

 • Yaklaşık olarak 3 saat olan bir yerdir.
 • İstanbul ile Yalova arası km mesafe bulunur.
 • Kış aylarında gidilerek zaman geçirilir.
 • Otellere yerleşerek tatilinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Armutlu da Ne Yapılır?

armutlu-tatil
armutluda-ne-yapilir
Daha fazla mesaj

Plaj Modasının Yıldızları: Kadın Mayo, Erkek Deniz Şortu ve…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vizesiz Yurtdışı Seyahat Önerileri 2021

Sıkça sorulan sorulardan biri de Armutluda ne yapılırdır. İşte armutluda yapılacaklar:

 • Armutlunun muazzam mekanlarına gidebilirsiniz. Araştırma yapan biri iseniz kesinlikle gitmelisiniz. Tarihi yerler oldukça fazladır. Her zaman ilginizi çekecek yerler bulunabilmektedir.
 • Yerli turistler tarihi yerler için gidebilmektedir.
 • Yapıtların olması gezilecek yer olarak değerlendirebiliriz.
 • Deniz sezonların olması da ayrı yapacaklar listeler arasındadır.
 • Termal havuzlar her zaman gitmesi gereken yerdir. Ayrıca sağlık açısında da oldukça faydalıdır.
 • Suana veya hamam yerler de sıkça bulunur.
 • Armutlu otelleri oldukça rağbet görmektedir.
 • Armutlunun doğası, yeşilliği ve lezzetli yemeklerini tatmadan kesinlikle dönmeyiniz.
 • Organik yemekler ve mutfak yemekleri mutlaka tadınız. Yöresel yemeklerde oldukça popüler bir hal almıştır. Bunları yapmadan asla dönmeyiniz.

Armutlu da Gezilecek Yerler?

Armutluya gidenler için birçok yerde gezmek ve dolaşmak mümkündür. Armutlunun hem kaplıcaları hem camileri veya diğer yerleri gitmek ve gezmek oldukça keyif verecektir. Armutlu da gezilecek yerler arasında en bilindikleri:

Armutlu Kaplıcaları

Armutlu kaplıcaları sık aktif olan ve gidilen yerlerden biridir. Armutluya gittiğinizde mutlaka uğradığımız yerlerden biridir. Kaplıca sıcaklığın 57 ve 74 arasında olan bir mekandır. Bu kaplıca birçok hastalığına da şifa olmaktadır. Burada banyo, buhar ya da farklı tedavi yolları da yapıp iyileştirilmektedir.

Bozburun Feneri

Bozburun feneri zaman olarak belli olmayan ve son zamanlarda hizmet veren bir yerdir. Tek tarih yeri diye bilinen bir yerdir. Hem tarihi hem de önemli bir mekandır. İki blok olarak yer alan ve inşa edilen yerdir. Denizden tam olarak 76 metre yüksektedir. Yalova otellerine yerleşerek buralara gidebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Avrupa'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler
Hacı Ali Paşa Cami

Çok eskiden bilinen bu cami hala günümüzde de olan bir yerdir. Zamanı hiçbir zaman bilinmediği bir yerdir. Moloz taşlardan olan şekli dikdörtgen biçimindedir. Farklı inşalarda bulunan ve restore edilmesi de zamanla orijinaliği de ortadan kalmıştır. Ama izler duvarda her zaman yer almıştır. Cami yakınında bulunan köy hamamları da gidilecek bir yerdir. İbadet etmek mümkündür. Giriş ücreti de kesinlikle istenmemektedir.

Yürüyen Köşk

Armutlu ilçesine bağlı 55 kilometre mesafede bulunur. Tam bir Yalova simgesi diyebiliriz. Büyük anlam ifade etmektedir. Tarihi güzelliği ve doğanın korunması gibi anlamlarda katmaktadır. Giriş ücreti de tam olarak 6 TL dir.

Sudüşen Şelalesi

Armutlu ilçesinden uzak olan 48 kilometre mesafede yer alır. Doğası ve kartpostalları ile hatırlanmaktadır. Yükseklerde aşağıya inen sular ve şölenler sıkça yer alır. Serinlemek isteyen kişiler için harika bir yer diyebiliriz.

Dipsiz Göl

Uzaklığı 44 km vardır. Krater gölü olan bu yer harika bir doğa görünümü bulunur. Su canlısı yer almaktadır.

 

 

80%
Awesome
 • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku