YouTube’da Otomatik Oynatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

1 538

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Android’de YouTube uygulaması videoları otomatik olarak ana ekranda oynatır, ancak bu özellik ayarlarda devre dışı bırakılabilir. Otomatik oynatılan filmler, tüketicilere gelecekte olacakların tadına varma imkanı verir, ancak aynı zamanda mobil bağlantı kullanırken sorun yaratabilecek bant genişliği kullanır. Özet akışınızı okuyan ve video önizlemelerini görmek istemeyen kullanıcılar, otomatik oynatılan küçük resimleri rahatsız edici bulabilir. Dünya çapında iki milyardan fazla abonesi olan YouTube, dünyanın en büyük işbirliğine dayalı video platformudur. Statista’ya göre, site dakikada yaklaşık 500 saatlik içerik alıyor ve bu da saatte 30.000 saatten fazla videoya eşdeğer. YouTube, tüm popülaritesine rağmen, yukarıda bahsedilen otomatik oynatma küçük resimleri gibi birkaç tuhaflığa sahiptir. İyi haber şu ki, özellik sadece birkaç dokunuşla kapatılabilir.

YouTube’da Otomatik Oynatma Devre Dışı Bırakma

Daha fazla mesaj
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Youtube Kanalınızı Hemen Büyütebilir, Dünya Ünlü Video Kanalında Sesinizi Duyurabilirsiniz

YouTube ana sayfa ve abonelikler sekmelerinde otomatik oynatmayı kapatın

Nereye bakacağınızı bilmiyorsanız, ev ve abonelikler sekmelerinin otomatik oynatma ayarlarını gözden kaçırmak inanılmaz derecede kolaydır. İlk olarak, favori cihazınızda YouTube uygulamasını açın. Ardından, Ayarlar menüsünde (olmasını beklediğiniz yerde) “otomatik oynat” sekmesine gitmek yerine, “Genel”e gidin. Beş satır aşağıda, “Yayınlarda Sessiz Oynatma” ifadesini görürsünüz. Android Police’den Rita’nın daha önceki bir hikayede zaten açıkladığı gibi, bu ayarın çok kafa karıştırıcı bir adı var. Feed’inizdeki videoyu sessize almak veya açmak yerine (otomatik oynatma içeriği, siz videoya dokunana kadar her zaman sessize alınır), bu seçenek, YouTube’da gezindiğinizde sessize alınan videoların otomatik olarak oynatılmaya başlayıp başlamayacağını kontrol eder.

YouTube'da Otomatik Oynatma Devre Dışı Bırakma
YouTube’da Otomatik Oynatma Devre Dışı Bırakma

“Kaynaklarda Sessiz Oynatma”ya dokunduğunuzda, buradaki seçenekler oldukça basittir: varsayılan “Her Zaman Açık” modu, videoların internet bağlantısı mevcut olduğu sürece kaynaklarınızda otomatik olarak oynatılmaya başlayacağı anlamına gelmektedir. “Yalnızca Wi-Fi”, bir Wi-Fi ağına bağlı olanlar için ayrılmıştır. Bu www.sex4.tv sebeple, “Kapalı”, videoların özet akışlarınızda otomatik olarak oynatılmasını engeller, nokta. Bu son seçeneği seçin ve işte, geçmişinizi karıştıran izlenmemiş videolar yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yılın Web Tasarım Ödülü, Web Dijital'in
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku