2023 Yılında Düzenlenecek En Önemli IT Etkinlikleri

0 189

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

2023’ün En Beklenen IT Etkinlikleri

IT sektörü, modern teknolojilerin kullanıldığı günümüz dünyasında giderek daha çok önem kazanıyor. IT teknolojilerini çevrimiçi kullandığımız her türden hizmette görebiliriz: Buna 7Slots gibi siteler bile dahil. Bu kadar yaygın şekilde kullanılan her teknolojide olduğu gibi, IT sektörü için de yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar düzenleniyor. Aşağıda, 2023 yılında düzenlenecek en önemli ve en çok beklenen IT etkinliklerinin bir listesini paylaşıyoruz.

CES 2023

Nerede Las Vegas, Nevada, ABD
Ne Zaman 5 – 8 Ocak 2023

 

Consumer Technology Association tarafından 1967 yılından bu yana düzenlenen CES, dünyanın en büyük markalarının en son ürünlerini tanıttığı ve konsept tasarımlarını tüm dünya ile paylaştığı bir etkinlik. Genel olarak son kullanıcılara hitap eden ürünlerle ilgili olsa da, CES fuarını sadece bununla sınırlayamayız. Zira bu seneki etkinliğe dahil edilecek ürün kategorileri, bu fuarın çok daha fazlasını içerdiğini gösteriyor:

  • Quantum Bilişim
  • Robotik Teknolojiler
  • Akıllı Ev Teknolojileri
  • Oyunlar ve eSporlar
  • Blok Zincirleri
  • 3D Baskı

Bunlar, CES 2023’e dahil edilecek ürün kategorilerinden sadece bazıları: Tam liste, üç düzineden fazla seçenek içeriyor. Bu yılki fuara katılacak markalar arasında Fortune Global 500 listesinde yer alan 300 şirket yer alıyor. Fuarda 174 ülke temsil edilecek ve dijital olarak katılmak da mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPad'de YouTube Nasıl Engellenir?

NRF 2023

Nerede New York, ABD
Ne Zaman 14 – 17 Ocak 2023

 

NRF 2023, teknoloji perakendeciliğinin en büyük etkinliklerinden biri. Perakende alıcılar ile satıcıları bir araya getirerek her ikisine de yeni ürünler hakkında bilgi edinme fırsatı tanıyor. Ayrıca büyük markalar küçük işletme sahipleriyle tanışma fırsatı da elde ediyor. Bu yılki fuarda 100’den fazla katılımcı olacak ve farklı eğitim programlarına yer verilecek. Katılımcıları iş geliştirme, IT, pazarlama, perakende satış, e-Ticaret, danışmanlık, analitik, stratejik planlama, dağıtım, lojistik ve daha pek çok alanda uzman kişilerden oluşuyor.

IoT Solutions World Congress

Nerede Barselona, İspanya
Ne Zaman 31 Ocak – 2 Şubat 2023

 

IoT Dünya Kongresi, 31 Ocak – 2 Şubat 2023 tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek. Bu etkinlikte, isminden de tahmin edilebileceği gibi IoT teknolojilerine odaklanıyor ancak dijital dönüşüme öncülük eden her türlü ürüne yer veriyor ve yenilikçi iş modellerinin potansiyelini de araştırıyor. Yeni pazar fırsatları, müşteri bağlantıları ve daha fazlasını arayan her türden teknoloji firması, bu organizasyonda bir araya gelecek. Katılımcılar IoT, yapay zekâ, bilgi işlem, artırılmış gerçeklik, 5G, üretim ve tedarik zinciri, sağlık hizmetleri, kamu hizmetleri ve daha fazlası gibi sektörlerde çalışan uzmanlardan oluşuyor.

Daha fazla mesaj

1Win İncelemesi | Türkiye’de Bahis Dünyasını Keşfedin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Annelere Özel Kampanya ve Hediye Fikirleri

Cisco Live

Nerede Amsterdam, Hollanda
Ne Zaman 6 – 10 Şubat 2023

 

Cisco Live, 6-10 Şubat 2023 tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenen bir etkinlik ve hibrit deneyimlere ev sahipliği yapıyor. Cisco tarafından organize edilen etkinlik, IT işlevlerini kullanarak başarılı işletmeler, çalışanlar ve teknoloji ekosistemleri oluşturmayı hedefliyor. Etkinlikte en yeni IT uygulamaları, bulut teknolojileri, otonom deneyimler, veri merkezi teknolojileri, DevNet, ağ iletişimi, güvenlik ve daha fazlasına yer verilecek.

Enterprise AI Summit

Nerede Amsterdam, Hollanda
Ne Zaman 8 – 9 Şubat 2023

 

Enterprise AI Summit, 8-9 Şubat 2023 tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenliyor. Etkinlikte, yatırım getirisi dönüşümü, ölçeklenebilirlik ve verimlilik artışı hedefleyen AI uygulamalarına yer veriliyor ve bu amaçla şirket yöneticileri ile veri uygulayıcıları bir araya getiriliyor. Konuk konuşmacılar, etkileşim mühendisliği, veri bilimi & analitik ve öğrenme mühendisliği gibi farklı uzmanlıklara sahip. Uzmanlar, kurumsal yazılım, teknoloji altyapısı, yapay zekâ uygulaması gibi konularda soru-cevap etkinlikleri düzenleyecek.

E-commerce Berlin Expo

Nerede Berlin, Almanya
Ne Zaman 23 Şubat 2023

 

E-commerce Berlin Expo, 23 Şubat 2023’te, Station Berlin, Luckenwalder Str. 4-6 adresinde düzenlenecek ve isminden anlaşılabileceği gibi e-ticaret sektöründeki IT uygulamalarına odaklanacak. Fuarın sekiz binin üzerinde katılımcıyı ağırlaması bekleniyor. Katılımcılar arasında gıda, teknoloji, moda, seyahat ve elektronik sektörlerindeki şirketler yer alıyor. Mastercard, Wish, BigCommerce ve edrone, bu fuara katılacak en büyük şirketler arasında. E-ticaret sektörüyle IT teknolojilerini bir araya getiren etkinlik, kendi alanındaki en büyük organizasyonlardan biri sayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şile Ağva Kamp Alanları

Mobile World Congress

Nerede Barselona, İspanya
Ne Zaman 27 Şubat – 2 Mart 2023

 

Mobil Dünya Kongresi (MWC), iletişim sektörü için dünyanın en büyük etkinliği sayılıyor ve 27 Şubat – 2 Mart 2023 tarihleri arasında Barselona’da bir kez daha düzenleniyor. Endüstri devleri en son ürünlerini sergilemek ve yeni teknolojileri tanıtmak için bu fuarda bir araya gelecek. Ayrıca küresel mobil operatörler, cihaz üreticileri, teknoloji sağlayıcıları ve satıcılarla bir araya gelme fırsatı da elde edilebilecek. MWC Barcelona, 2025’i şekillendirecek beş iletişim temasına dair bir sunum da yapacak: Yakın gelecekte kullanılması beklenen iletişim teknolojilerini görme şansımız olacak. Bu bağlamda, 5G teknolojisinin yenilikçi uygulamalarını görme şansımız da olacak.

AIBC Asia

Nerede Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri
Ne Zaman 13 – 16 Mart 2023

 

AIBC Asia 2023, teknoloji sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirecek. Katılımcılar arasında üst düzey yöneticiler, politikacılar, geliştiriciler ve yapay zekâ & blok zinciri hukuku uzmanları yer alıyor. Etkinlikte yenilenebilir enerji, ulaşım, eğitim, sağlık, teknoloji, su, uzay ve blockchain gibi ileri düzey teknolojilere öncelik verilecek ve IT uygulamalarının her birindeki etkisi ele alınacak. AIBC konuşmacıları arasında TDeFi’nin kurucusu ve CEO’su Gaurav Dubey ve BAE kraliyet ailesinin bir üyesi olan H.H Sheikh Saqer Bin Mohamed Al Qasimi yer alıyor. Eğitim panelleri, konuk konuşmacılar, çalıştaylar ve network oluşturma gibi pek çok seçenekten yararlanmak mümkün olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku