Adana’da Deniz Var Mı?

1 1.259

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde sıklık ile sorulan Adana’da deniz var mı sorusuna yanıt verecek ve bu anlamda tüm merak ettiklerinize açıklık getireceğiz. Türkiye’nin 01 plakalı güzide şehirlerinden birisi olan Adana ile alakalı olarak kafalarda çokça fazla soru işareti olduğunu biliyoruz. Akdeniz bölgesi şehirlerimizden birisi olan Adana, özellikle haberlerde ki kötü olayları ile anılsa da mükemmel ve modern bir şehir.

Adana, sıcak iklimi ile dikkat çekerken dışarıdaki şehirlerin insanları, ister istemez Adana insanlarının bu sıcaklar ile nasıl mücadele ettiğini merak eder. Tabi ki deniz olup olmadığı sorusu da alternatifli bir şekilde sizlere sunma noktasında bilgiler sunacağız. Adana’da deniz var mı sorusunun yanıtını kapsamlı bir şekilde sizlere sunacağız.

Adana’da Deniz Var Mı? Nerede?

Adana, yaz aylarında 40 – 45 dereceleri gören değerleri ile gerçekten nemli ve bunaltıcı bir havaya sahip şehirlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Adana şehir sınırlarının %40’lık kısmı Akdeniz’e kıyısı olan bölgeler olarak dikkatleri çekiyor. Yani sorumuzun cevabı EVET, ADANA’DA DENİZ VAR.

Adana, bugüne bugün yaklaşık 16 tane ilçesi olan, bu ilçelerden iki tanesinin denize kıyısı bulunan ve bununla birlikte diğer ilçelerinin ise Kahramanmaraş, Mersin, Osmaniye sınırına kadar uzandığı bir şehir olarak adından söz ettiriyor. Tabi ki bu ilçelerin çoğu kısmı yukarıda olmak üzere çoğu kısmı da alçakta ve kıyı kesimdedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve iPad'de Hotmail Hesabı Nasıl Kurulur?

Pozantı ve Aladağ gibi ilçeler, yaylalık ilçeler olarak Toros havasını üzerinde barındırır. Adana’nın denizleri nerede? Bu sorunun yanıtını da hemen kapsamlı bir şekilde verecek olursak;

Yumurtalık Plajı

Adana’nın merkezinden 60 KM, Ceyhan ilçesinden 35 KM mesafede olan Yumurtalık ilçesi, Adana’nın turistik ilçelerinden birisi olarak dikkat çeker. Yumurtalık plajı, kısa bir zaman dilimi öncesinde MAVİ BAYRAK alarak bu anlamda turistik bir değer kazanmıştır.

Durgun, temiz ve gerçekten modern plajı ile birlikte deniz özlemi çekenlerin en çok tercih ettikleri plajlardan birisi olarak adından söz ettiriyor. Plaj, her sene yaz aylarında tıka basa dolmak ile birlikte civarda turistik bir hizmet alanı oluşuyor ve gerçek manada Adana halkına da eşsiz bir hizmet sunuyor diyebiliriz.

Adana Yumurtalık Plajı

Karataş Plajı

Adana, Akdeniz kıyılarına bağlı olan bir il olduğundan dolayı denize kıyısı olan iki ilçesinden birisi de Karataş ilçesidir. Adana’nın merkezine 45 KM uzaklıkta olan Karataş ilçesi, tam anlamı ile yazlık bir ilçe olarak dikkat çeker.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PC veya Mac'inizden Instagram'da Nasıl Gönderi Paylaşırsınız?

Çok fazla turistik özelliklere sahip olmasa da kısa zaman içerisinde belediyenin çalışmaları ile birlikte çok daha görsel ve işlevsel bir hale getirilmiştir. Yumurtalık kıyısı boyunca uzanan şeride bağlı olan Karataş, Mersin tarafına daha yakındır ve Yumurtalık plajına göre Batı şeridinde kalır. Karataş plajı, batı istikametine uzanırken Mersin sahiline bağlanır.

Karataş, plaj düzenlemesi ve temizliği ile birlikte Adana halkının çok fazla tercih ettiği bir yerdir. Ancak Yumurtalık mavi bayrak alırken Karataş plajı’nın böyle bir özelliği söz konusu değildir. Adana’nın denize kıyısı olan iki ayrı ilçesi bu şekildedir. Plaj yakınlarında yer alan balıkçı teknelerini barındıran ufak çağlı marina ile de aslına bakarsanız muazzam bir görsellik kendisini gösterir.

Adana Karataş Plajı

 

Sizlerde internetten para kazanmak istiyorsanız BetWinner indir APK sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku