Apple Watch’un Pili Hızlı Mı Bitiyor? Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

0 240

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Apple Watch’unuz adımlarınızı sayabilir, yeni ve harika bir restoran bulabilir ve hatta çok uzun süre oturduğunuzu size hatırlatabilir. Güzel, değil mi? Peki antrenmanınızın ortasında aygıtınızın şarjı biterse? O kadar da hoş değil. Neyse ki Apple Watch’unuzun pil ömrü uzatmanın birkaç basit yolu var. İşte en iyi Apple Watch pil tasarrufu ipuçlarımız.

Pilinizin Ne Kadar Dayandığını Kontrol Edin

Apple Watch’un pili ne kadar dayanır? Cevap düşündüğünüzden daha karmaşık olabilir. Tek şarjla 18 saate kadar çalışması gerekir. Ancak aygıtınıza iyi bakmazsanız (örneğin sıcak güneşin altında bekletirseniz) piliniz o kadar uzun süre dayanmaz. Saatinizin gerçekte nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak pil kullanımınızı ve şarj geçmişinizi görüntülemek için Ayarlar’ı açın ve Pil’e gidin. Ayrıntılı bir şarj grafiğiyle birlikte mevcut şarj düzeyinizi göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook Hesabınızı Kurtarma İçin Güvende Tutmanın Yolları

Apple Watch’unuzu Güncelleyin

Apple Watch’unuzun pilinin bitmesini önlemek ve en son hata düzeltmelerini ve güvenlik yamalarını almak için aygıtınızı her zaman watchOS’in en son sürümüne güncelleyin.

 • Güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve Saatim > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.
 • Güncelleme varsa iPhone’unuzu Wi-Fi’a bağlayın, şarj cihazını Apple Watch’unuza takın (şarjının en az %50 olduğundan emin olun) ve aygıtınızı güncelleyin.
Apple Watch Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?
Apple Watch Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Uyanıkken Ekran Başında Geçirdiğiniz Süreyi Azaltın

Bileğinizi her kaldırdığınızda veya ekranı görmek için cihaza her dokunduğunuzda saatiniz uyanır. Bu da şarjınızı tüketir. Uyanma süresini kısaltarak pilinizi koruyabilirsiniz; 15 saniyeye ayarlamayı deneyin.

 1. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim sekmesinde Ekran ve Parlaklık’a dokunun.
 3. Uyanma Süresi’ne, ardından 15 Saniye Uyandır’a dokunun.

Bileği Kaldırınca Uyandırma Özelliğini Kapatma

Pil gücünüzü daha da uzatmak için Bileği Kaldırınca Uyan özelliğini kapatın. Böylece saatiniz yalnızca dokunduğunuzda veya dairesel Digital Crown’u çevirdiğinizde ekranı açar.

 1. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim sekmesinde Ekran ve Parlaklık’a dokunun.
 3. Wake on Wrist Raise (Bilek Kaldırıldığında Uyan) seçeneğinin yanındaki anahtarı kapalı konuma kaydırın.
Daha fazla mesaj

Bilgisayar Virüsü Nasıl Temizlenir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spor Yapanlar için Akıllı Bilekliklerin Avantajları Nelerdir?

Bazı Anlık Bildirimleri Kapatma

Hala “Apple Watch’um neden bu kadar hızlı ölüyor?” diye merak ediyor musunuz? Çok sık kullanmadığınız uygulamalar için bildirimleri kapatmayı deneyin. İşte nasıl yapacağınız:

 1. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim sekmesinde Bildirimler’e dokunun.
 3. Seçili uygulamalar için bildirimleri kapatın.

Kullanmadığınız Uygulamaları Silin

Kullanmadığınız uygulamalardan kurtulmak yer açabilir ve saatinizin pil ömrünü uzatabilir. İşte bunları nasıl sileceğiniz:

 1. Apple Watch’unuzda, Ana ekranda tüm uygulamalarınızı görmek için Digital Crown’a basın.
 2. Görünüm Seçenekleri ekranı görünene kadar herhangi bir uygulamaya dokunup basılı tutun.
 3. Uygulamaları Düzenle’ye dokunun.
 4. Kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerindeki Sil düğmesine dokunun, ardından onaylamak için Uygulamayı Sil’e dokunun.
 5. Dijital Taç’a basın.

Arka Plan Uygulama Yenilemeyi Kapatma

Arka Plan Uygulama Yenileme, iPhone’unuzdaki ve Apple Watch’unuzdaki favori uygulamalarınızın birbiriyle konuşmasını sağlıyor. Örneğin, iPhone’unuzda müzik çalarken bunu bileğinizden de kontrol edebiliyorsunuz. Bu harika bir özellik ama pilinizi de tüketebilir. Kullanmadığınız uygulamalar için bu özelliği kapatmayı deneyin:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11 Etkinleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
 1. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim sekmesinde Genel’e dokunun.
 3. Arka Plan Uygulama Yenileme’ye dokunun.
 4. Arka Planda Uygulama Yenileme özelliğini kapatmak için anahtara dokunun veya kapatmak için belirli bir uygulamanın yanındaki anahtara dokunun.

Hareketi Azalt’ı Açma

Apple Watch’unuzda uygulamaları açtığınızda veya kapattığınızda, genellikle animasyon ve grafik patlamaları görürsünüz. Bu harika bir şey ama aynı zamanda çok fazla güç tüketiyor. Pil ömrünüzü artırmak için Hareketi Azalt özelliğini açmayı deneyin. İşte nasıl yapılacağı:

 1. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim sekmesinde Erişilebilirlik’e dokunun.
 3. Hareketi Azalt’a dokunun ve açmak için düğmeyi kaydırın.

Siri’yi Kapatma

Apple’ın ses tanıma yazılımı Siri® size yol tarifi veriyor, önemsiz soruları yanıtlıyor ve takviminizi yönetmenize yardımcı oluyor; tek yapmanız gereken aygıtınızla konuşmak. Siri Apple Watch’unuzla iyi çalışır, ancak bu özellik olmadan yaşayabiliyorsanız pil ömründen tasarruf edersiniz. Siri’yi nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. iPhone’unuzda Watch Uygulamasını açın.
 2. Saatim’de Siri’ye dokunun.
 3. Siri’ye Sor altında Hey Siri’yi Dinle özelliğini kapatmak için anahtara dokunun.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku