En İyi ChatGPT Alternatifleri

0 184

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İnanılmaz derecede yetenekli sohbet robotu ChatGPT, en son internet sansasyonu haline geldi – ve bunun iyi bir nedeni var! Karmaşık kavramları basitleştirmekten Shakespeare tarzında şiirler üretmeye kadar, onunla çok şey yapabilirsiniz. Ancak ChatGPT ne kadar devrimci görünse de, piyasadaki ilk üretken yapay zeka veya hatta insan sesi çıkaran sohbet robotu değil. Farklı bir bakış açısı arıyorsanız ya da sadece başka hangi seçeneklerin olduğunu bilmek istiyorsanız, işte şu anda deneyebileceğiniz en iyi ChatGPT alternatifleri.

Bing Chat

Bing’in yeni sohbet özelliğini kullanmak ücretsiz ancak şu anda bir bekleme listesine katılmanız gerekiyor. Erişim sağladığınızda bile Microsoft’un Edge web tarayıcısını kullanmanız gerekecek. Ancak bazı sınırlamaları olsa da Bing hala en güçlü ChatGPT alternatiflerinden biri.

Bu sınırlamalar nelerdir? Microsoft, konunun dışına çıkılmasını önlemek için konuşma başına bir yanıt sınırı ekledi. Bu da arada bir sohbeti temizlemeniz gerektiği anlamına geliyor. Bing’i hızlı aramalar için kullanıyorsanız çok da kötü değil. Ancak, kod veya diğer karmaşık görevlerde hata ayıklamaya çalışırken bu sınırlama sorun yaratabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kimyasal ve Fiziksel Çapraz Bağlı Polietilen Köpüklerin Farkları?
ChatGPT Alternatifleri
ChatGPT Alternatifleri

Google Bard

Google, yapay zekalı sohbet robotu pazarına şaşırtıcı derecede geç girdi ve ürününü ancak Microsoft 2023’ün başlarında Bing Chat ile agresifleşmeye başladığında duyurdu. Ancak Microsoft’un aksine Google, ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’ye büyük bir yatırım yapmadı. Bu nedenle şirket, arama devinin yepyeni yapay zekalı sohbet robotu Bard’ın temeli olarak kendi kurum içi büyük dil modeline güvenmek zorunda kaldı.

Google Bard, doğrudan rakiplerinden birkaç önemli şekilde ayrılıyor. İlk olarak, Google’ın PaLM 2 dil modeline dayanıyor ve bu model ChatGPT’nin temel GPT-3.5 modeli kadar yetenekli. Ayrıca, Bing Chat gibi internette arama yaparak cevaplarını canlı bilgilere göre düzenleyebiliyor. Ancak bu her zaman beklendiği gibi çalışmıyor. Örneğin, Bard ve ChatGPT arasında yaptığım karşılaştırmada, Google’ın yapay zekalı sohbet robotu internete erişebilmesine rağmen olgusal bir hatayla yanıt verdi. Şirketin Mayıs 2023’te daha gelişmiş bir modele geçmesinin işleri kolaylaştıracağını umuyorduk, ancak Bard’ı tekrar test ettiğimizde bile aynı hafif hatalı yanıtı aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Otomobil Lastik Markaları Hangileridir?

Bununla birlikte, Google Bard yaratıcı uygulamalarda başarılı ve deneme yazmak gibi görevlerde ChatGPT ile aynı seviyede. GPT-4 mantıksal akıl yürütme gibi alanlarda büyük bir üstünlüğe sahip olduğu için yazılım geliştirme için tavsiye etmiyoruz.

ChatSonic

ChatSonic ilk bakışta ChatGPT’ye çok benziyor, ancak bir numarası var: daha yeni bilgilere erişme yeteneği. ChatGPT’nin temel dil modelinin (GPT-3) eğitim bitiş tarihi 2021’dir, yani son olaylar hakkında hiçbir bilgisi yoktur. ChatSonic, Google arama yoluyla internete erişebildiği için bu sınırlamaya sahip değil. Bu aynı zamanda chatbot’un yukarıda resmedildiği gibi yapay zeka tarafından oluşturulan yanıta gömülü bir kaynak listesi sağlamasına da olanak tanıyor.

YouChat

Bing ile aynı çizgide çalışan ChatGPT’ye ücretsiz bir alternatif arıyorsanız YouChat tam size göre. Bir bekleme listesine katılmanızı gerektirmez ve bir hesaba kaydolmadan da başlayabilirsiniz. Ancak, özel istemler yine de oturum açmanızı gerektirir. Şimdiye kadar tartıştığımız diğer platformlar gibi YouChat de OpenAI’nin GPT-3 modeli üzerine inşa edilmiştir.

YouChat’in tek dezavantajı, ChatGPT veya Bing kadar iyi tasarlanmamış olması. Ancak iyi çalıştığı ve hemen erişebileceğiniz düşünüldüğünde bu küçük bir kusur. Ayrıca sohbet arayüzünün yan tarafında web sonuçlarının yararlı bir listesini sunar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AirTag'inizdeki Yazılımı Nasıl Güncellersiniz?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku