Instagram Hesabınızı Nasıl Gizli Hale Getirebilirsiniz?

0 204

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Varsayılan olarak, tüm Instagram hesapları herkese açıktır, bu da diğer Instagram kullanıcılarının sizi arayabileceği ve izniniz olmadan fotoğraflarınızı ve videolarınızı görüntüleyebileceği anlamına gelir. Daha fazla gizlilik istiyorsanız ve yalnızca belirli sayıda kişinin fotoğraflarınızı ve videolarınızı görebilmesini istiyorsanız, hesabınızı gizli yapma seçeneğiniz vardır. Bu eğitimde bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Hesabınızı Gizli Yaptığınızda Ne Olur?

Instagram hesabınızı gizli yaptığınızda, diğer kullanıcılar adınızı veya profil tanıtıcınızı arayarak sizi bulmaya devam edebilecektir. Öte yandan, tüm fotoğraflarınız ve videolarınız sizi takip etmeyen herkesten gizlenecektir. Üstelik sizi herkes takip edemez. Yeni biri sizi her takip etmeye çalıştığında, onaylayabileceğiniz veya silebileceğiniz bir takip isteği alırsınız. Bu adımlar, yabancıların sizi takip etmesini ve gizlilik kurallarınızı atlatmasını önlemeye yardımcı olur. Gençler ve/veya arkadaşları ve sevdikleriyle kullanmak üzere ayrılmış kişisel bir hesaba sahip olmak isteyen herkes için harikadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Askıya Alınmış Bir Instagram Hesabı Nasıl Açılır?
Instagram Hesabınızı Gizli Hale Getirme
Instagram Hesabınızı Gizli Hale Getirme

Instagram Fotoğraflarımı Nasıl Gizli Tutabilirim?

Hesabınızı yalnızca ücretsiz mobil Instagram uygulamasından gizli hale getirebileceğinizi unutmamak önemlidir. Bu işlem bilgisayarınızdan yapılamaz, bu nedenle devam etmeden önce uygulamayı mobil cihazınıza indirip yüklediğinizden emin olun. Hesabınızı gizli yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1) Ana ekranınızdan Instagram uygulamasını başlatın.

2) Profilinizi görebilmek için Profil sekmesine dokunun.

3) Uygulamanın sağ üst köşesindeki Ayarlar düğmesine dokunun ve Gizlilik’i seçin.

4) Hesap Gizliliği’ni seçin ve Özel Hesap geçiş anahtarını açın.

Hesabınız artık özeldir ve dolayısıyla medyanız yalnızca onaylı takipçiler tarafından görüntülenebilir. Tebrikler!

İnsanların Sizi Bulmasını Tamamen Engellemek

Yukarıdaki yöntem yabancıların profilinizin medya içeriğini görmesini engellese de, insanların sizi aramasını, profilinizi bulmasını ve size mesaj göndermesini engellemez. Sizinle iletişime geçmeye çalışmaktan vazgeçmeyen bir ucube varsa, bunun yerine diğer Instagram kullanıcılarını engelleme eğitimimizi izleyerek durumu tırmandırmak isteyebilirsiniz. Engellendiğinde, bir kullanıcı engellendiğini bildiren bir bildirim almaz ve sizi hiçbir şekilde bulamaz veya sizinle iletişim kuramaz. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz engelleme işlemi geri alınabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İtalya Liginde Roma – Lecce Maçı Değerlendirmesi
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku