İlham Alabileceğiniz Küçük Yatak Odası Tasarım Fikirleri

0 349

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yatak odanızı yeniden şekillendirmek istiyor ancak mevcut alan konusunda endişeleriniz varsa mükemmel bir yere geldiniz. Bu yazıda, küçük yatak odalarının da sevimli olabileceğini gösteren bir dizi güzel fikir bulacaksınız. Ve muhteşem bir yatak odası yaratmak için fazla çaba harcamanıza da gerek yok! Mütevazı yatak odanızda iyi bir gece uykusu bir lütuf olabilir. Uyku rutininizi bozmasını önlemek için TV, bilgisayar ve internet gibi elektronik cihazları yatak odanızdan uzak tutmalısınız. Ne kadar çok uyursanız, yatak odanızda o kadar az şey yaparsınız. Düzeninizi, dekorunuzu ve tasarım ilhamınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınıza dair yatak odası tasarım tavsiyelerimiz için okumaya devam edin.

Küçük Yatak Odası Fikirleri

Temel Bir Düzen Sağlayın

Küçük yatak odaları için düzen tasarlamanın bir sırrı yoktur. Yatağınızı ana duvara yaslamanız ilk tavsiyedir. Mobilyaları düzenlerken çok maceracı olmamaya çalışın. Bu, yatağınızı yatak odanızın ortasına veya bir köşeye yerleştirmeyi düşünmemeniz gerektiği anlamına gelir. Böyle bir düzenleme sadece yatak odasının dolu olduğu izlenimini verir. Ayrıca, yatağınızı ana duvarın ortasına yerleştirmek de kötü bir fikir değildir.

Daha fazla mesaj

Pike Takımı Nedir? Nasıl Kullanılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Evinizin Enerjisini Yükseltmek İçin Feng Shui Stil Rehberi
Küçük Yatak Odası Tasarım Fikirleri
Küçük Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Koyu Renklerden Korkmayın

Karanlıktan korkmayın! Evet, küçük yatak odalarını boyamak için koyu renkler de kullanılabilir. Bu nedenle, yatak odanızın duvarlarının rengi söz konusu olduğunda, eğlenin ve kendinizi temel beyaz veya nötr renk şemalarıyla sınırlamayın. Kül grisi, deniz mavisi veya zeytin yeşili boya, küçük bir yatak odasını zarif gösterebilir ve daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlayabilir. Ancak, ister melankolik bir renk seçin ister canlı renklerle devam edin, yatak odanızın çok fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyduğunu unutmamak önemlidir. Bir oda iyi aydınlatıldığında daha parlak ve daha az sıkıcı görünür. Okuma aplikleri, komodin veya deck lambaları ve avizeler veya sarkıt lambalar gibi tepe ışıklarına ek olarak, tüm ambiyans oldukça canlıdır.

Uygun Dolabı Seçin

İyi tasarlanmış dolaplar sayesinde küçük yatak odaları dağınıklıktan kurtulur. Zemin alanının çoğunu kaplayan geleneksel demirin aksine, bağlantılı gardıroplara sahip yatak odaları çok fazla alan sunar. Dağınıklıktan uzak bir atmosfer sağlamak için seçtiğiniz dolap tasarımında depolama için yeterli çekmece ve dolap bulunduğundan emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ailenize Uygun Yemek Odası Takımları İçin Bilmeniz Gerekenler

Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

En geniş alan bile eşyalarla tıka basa doluysa rahat veya şık olmayacaktır. Herkesin size verebileceği en iyi tasarım ipucu, düzenli ve temiz bir yatak odasına sahip olmaktır. Ancak temizse küçük bir yatak odasını daha büyük bir yatak odasıyla aynı şekilde dekore edebilirsiniz. Ve yatak odanızı dağınıklıktan uzak tutmanız gerektiğini söylemeye gerek yok. İyi düzenlenmiş bir yatak odası size etrafta dolaşmak için bolca alan sağlar ve daha büyük olduğu izlenimini verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku