İphone Kişileri Sime Aktarma

0 9.029

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

iPhone kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında iPhone kişileri sime aktarma işlemi nasıl yapılır? Sorusu geliyor.  iPhone cihazları Android telefonlara göre çok daha kısıtlı kullanım alanı sunuyor. Bu kısıtlamalar arasında iphone kişileri sime aktarma  da yer alıyor.

iphone rehber aktarma işlemlerini iTunes üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ülkemizde iPhone kullanıcıları iTunes sıklıkla kullanıyor. iTunes konusunda deneyimliyseniz direkt olarak iphone rehberi gmail’e yedekleme yada  Outlook ile kişilerinizi yedekleyebilir ve aktarabilirsiniz.

Telefondaki numaraları sim karta aktarma Yine de bu işlemi yapan kişiler kullanıcı listelerini kaybetmekle karşı karşıya kalmıştır. Bu yüzden iTunes üzerinden aktarma uygulaması çok fazla tavsiye edilmemektedir.

İphone Kişileri Sime Aktarma

rehberi icloud a yedekleme
kisileri-sim-karta-aktarma

iPhone’daki kişileri sim karta aktarma işlemini yapmadan öce sim karttaki rehberi iPhone’a nasıl aktaracağımızı bilmek gerekir. Sim kartta yer alan kişileri iPhone rehberine taşımak için herhangi bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Birkaç adımda sim kartınızı iPhone cihazlarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone telefonların içinden direk olarak ıphone rehberi sime aktarma  işlemi yapılamamaktadır. iphone numaraları sime aktarma için ek bir uygulama kullanmanız gerekir. Uygulama üzerinden iPhone rehberinizi yedekleyebilir ya da başka bir cihaza aktarım gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulama iPhone ya da Android cihaza aktarım yapılmasına da imkan sağlamaktadır. Yedekleme işlemini gerçekleştirebilmek kullanıcılar My Contacts Backup uygulamasını tercih ediyor. Bu uygulama üzerinden kişileri sim karta aktarma  veya bilgisayara ihtiyaç duymadan iPhone rehberinizi aktarabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Başarı Yakalamada Etkili SEO Araçları

Uygulama iTunes üzerinde yer alıyor. Uygulamayı iPhone telefonunuza kurduktan sonra rehberi sim karta aktarmak için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

 • Uygulamayı açtıktan sonra “McBackup Kişilerinize Erişmek İstiyor” bölümüne onay verin.
 • Daha sonra “Yedekle” butonuna basın.
 • Yedekleme işlemi tamamlanınca dosya mail adresinize gönderilecektir.
 • Yedekleme dosyasını mail olarak alabilir ya da SD karta taşıyabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek iphone numara aktarma işlemi tamamlanacaktır.

İphone Telefondaki Kişileri Sime Aktarma

iPhone telefondaki kişileri sime aktarma konusunda aradığınız cevapları yazımızda bulabilirsiniz. Sim karta kişileri aktarma yaparken IPhone bu konuda sizlere yardımcı oluyor. Bu işlemi internet üzerinden ya da telefonunuzdan yapabilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi sim kartlara veri aktarmaktadır.

iphone kişileri aktarma , iCloud kullanarak sime aktarma yapabilirsiniz. İşlemi yapabilmek için iCloud hesabınızın açık olduğundan emin olmalısınız. iPhone’daki kişileri sim karta aktarma için;

 • “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • “Apple Kimliği” bölümünü seçerek “iCloud” hesabını tıklayın.
 • “Kişiler” seçeneğini aktif etmelisiniz. Böylece iCloud üzerinden IPhone rehberine ulaşabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızdan icloud kişiler  iCloud.com adresine giriş yapın.
 • “Kişiler” sekmesini tıklayın.
 • Sim karta göndermek istediğiniz kişileri seçin.
 • Ekranda “Ayarlar” simgesine dokunun.
 • “vCard’ı Dışa Aktar” seçeneğini işaretleyin.
 • Sim kartı taktığınız Android telefonu bilgisayara bağlayın. Kişileri sim karta aktarın.
 • İşlemler tamamlanınca sim kartınızı IPhone telefona takın ve aktarımı onaylayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Egzersiz Uygulamaları

Sim Karttaki Numaraları Telefona Aktarma

rehberi sime aktarma
kisileri-sime-aktarma

Sim karttaki numaraları telefona aktarma yapmak için;

 • Numaraları sim karta aktarma için Ayarlar bölümüne giriş yapın,
 • Kişiler seçeneğini işaretleyin,
 • ‘Sim’deki Kişileri Aktar’ seçeneğini seçin.

iPhone numaraları sime aktarma işlemi bu şekilde tamamlanmaktadır.

Telefondaki Numaraları Sim Karta Aktarma

Telefondaki numaraları sim karta aktarma nasıl yapılır?  SIM karttan ıphone rehber yedekleme yada iPhone’a rehber aktarmak kolay olsa da ıphone 4s rehberi sim karta aktarma işlemi diğer modellere göre biraz daha zorlu bir süreçtir.

iPhone, rehberi sim karta aktarma konusunda sizlere destek verebiliyor. iPhone rehberini sim karta aktarmanın bazı yolları bulunuyor. İlk olarak iPhone rehberini sim karta kopyalamak için bir android telefonu gerekiyor. telefon rehberini sim karta kopyalama işleminde yukarıdaki linktede ek bilgiler bulabileceğiniz gibi iPhone rehberinin aktarılması için vCard olarak kayıt edilmesi gerekir. İşlem aşamaları;

 • Ayarlar > Apple Kimliği > iCloud yolunu takip edin.
 • Kişiler seçeneğini aktif duruma getirin.
 • com adresini açın ve Apple kimliğini kullanın.
 • Kişiler seçeneğini aktif edin.
 • Aktarma yapmak istediğiniz kişileri seçin
 • Ayarlar menüsünden ‘vCard’ı Dışa Aktar’ seçeneğini işaretleyin.
 • vCard rehberini mail ile Android cihaza gönderin.
icloud kişileri telefona aktarma
iphone daki kişileri sime aktarma

Sadece Birkaç Kişiyi SIM Karta Aktarma

iPhone rehberinizde bulunan birkaç kişiyi sim karta aktarmak isterseniz mail üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Uygulamaları
 • Telefon uygulamasını kullanarak sim karta aktarmak istediğiniz kişiyi seçin.
 • ‘Kişiyi Paylaş’ seçeneğine dokunun ve mail seçeneğini işaretleyin.
 • Mail adresinizi yazdıktan sonra vcf formatındaki numarayı gönderin.
 • Android cihazlarınız üzerinden maili açıp vcf dosyasını indirin ve aktarma işlemini tamamlayın.

iPhone rehberi sim karta kayıt edilmez. iPhone rehberine numara eklediğiniz zaman bu sim karta değil telefon üzerinde kayıt edilecektir. Sim kartınızı kullandığınız iPhone dışında başka bir telefona taktığınız zaman kişi listeniz ve numaralar telefonda gözükmeyecektir. Bununla beraber direk olarak iPhone numaraları sime aktarma yapılamamaktadır.

Telefondaki kişileri sim karta aktarabilmek için iTunes’u iyi bir şekilde kullanmanız gerekir. İnternet üzerinde SIM aktarım işini yapabilecek uygulamalar yer almaktadır ve Bu programlardan yararlanabilirsiniz. Ancak uygulamaların büyük bir çoğunluğu kullanıcıları tatmin etmemektedir. Bu nedenle My Contacts Backup uygulaması kullanıcıların ana seçeneği olmaktadır. Bu uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listelerini yönetmeyi sağlayacaktır.

Uygulamada yedekleme işlemini sim kartınız yerine E-mail hesabınızda yapılır. Böylece kişi listeleriniz daha güvenilir duruma gelir. Ayrıca internet üzerinden dilediğiniz zaman ulaşım imkanı sunar.

My Contacts Backup uygulaması birçok kullanıcının tercih ettiği programlardan bir tanesidir. Uygulamada Türkçe dil seçeneği yer almamaktadır. İnternet üzerinde yer alan adımları takip ederek çok daha kolay bir şekilde kişi listenizi sime ve telefon rehberini pc ye aktarma yapabilirsiniz. Aktarma işlemi iPhone ya Android telefonlara yapılabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku