Pekinez Özellikle Nasıl Bir Köpektir?

0 357

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Pekinez Özellikle Nasıl Bir Köpektir sorusu köpek sahiplenmek adına akıllara çok gelir. Pekinez diğer adı ile Pekingese küçük boyutlara sahip bir süs köpeğidir. Küçük köpek ırkları arasında yerini alır.

Uzun tüyleri ile dikkat çeken Pekinez sevecen ve hareketli yapısı ile sahibini eğlendirir. Enerji bakımından oldukça yüksek bir yapıya sahiptir. Uzun yürüyüşler ve aktiviteler kendisinin daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmasına yardımcı olur.

Peki ne cinsi köpeğin ortalama yaşam süresi 12  yıl olup bu süre dengeli ve sağlıklı bir yaşamla birlikte 15 yıla kadar çıkartılabilir.

1 yaşını geçmiş yetişkin dönemine ulaşmış Pekinez ortalama olarak 3 ila 6 kilo arasındadır. Ortalama boyları ise 15 ila 23 santimdir.

Koyu renkli gözlere sahip Pekinez cinsi köpek iri belirgin gözlerle oldukça şirin görünür. Kısa boylu zayıf bir vücut yapısına sahiptir. Tüyleri yer yer kabarıktır.

Sahibine bağlı bu köpek cinsi apartman yaşamı için oldukça uygundur. Geceleri çok fazla havlamadığı için apartmanda yer alan diğer insanların rahatsız olması mümkün değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Modelleri Karşılaştırma Nasıl Yapılır?
pekinez
pekinez

Pekinez Köpek Bakımı Zor Mu?

Pekinez köpek bakımı zor mu sorusuna cevap olarak uzun tüyleri düzenli fırçalama gerektirir. Ek olarak 2 ayda ya da 3 ayda bir tüylerinin kesilmesi önerilir. Haftalık olarak göz ve kulak temizliği ister veteriner hekim tarafından isterse sahibi tarafından yapılması gerekir.

Pekinez köpeği günde 2 kez orta büyüklükte mama kabı ile iki porsiyon şeklinde beslemek yeterli gelir. Aynı şekilde gün içerisinde mümkün oldukça yaş mama, ödül bisküvisi, çiğneme kemikleri gibi besinlerle beslemek gerekir.

Pekinez cinsi köpeğin midesi çok hassas olduğu için evde var olan yiyecekleri tüketmesi sakıncalıdır. Bu hususta köpek sahibinin çok dikkatli olması gerekir.

Uyku saatlerini düzene sokmak köpeğin yaşam kalitesini arttırır. Kendi büyüklüğüne uygun yatağa sahip olması gerekir. Aynı şekilde gelişimi için yararlı oyuncaklar alınması oldukça önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021

Pekinez çok havlar mı sorusu istinaden çok fazla havlamadıklarını genelde sakin tavır sergilediklerini söylemek mümkündür. Oldukça uysaldır. Fakat tehdit altında hissettiklerinde ya da herhangi bir şeyden korktuklarında yüksek sesle havladıkları görülür.

pekinez
pekinez

Pekines köpek koku yapar mı?

Pekines köpek koku yapar mı sorusuna cevap olarak düzenli olarak bakım yapıldığında kokmayacağını söylemek mümkündür.

Pekines cinsi köpeğin deri kıvrımına dikkat ederek düzenli olarak temizlemek gerekir. Aynı şekilde pati temizliği de oldukça önemlidir. Uzun yürüyüşten geldikten sonra ihtiyaç halinde patilerin uygun şekilde temizlenmesi gerekir.

Eğer köpek yürüyüşte köpeğin tüyleri çok fazla kirlenmiş ise kısa bir banyo ona iyi gelebilir. Banyo için cildine uygun ph ve içeriğe sahip ürünlerin kullanılması gerekir.

Pekines tüy döker mi sorusu sıkça akla gelen sorular arasındadır. Pekinez cinsi köpeğin orta derecede tüylerinin döküldüğü mevsim geçişlerinde ise tüylerin biraz daha fazla döküldüğü söylenebilir.

Fırçalama ve tarama ile dökülen tüy miktarını belli bir oranda azaltmak mümkündür. Aynı şekilde tüylerine derisine uygun fırçaların kullanılması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube Video İçerik Stratejinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz? İçerik Stratejiniz için 9 Öneri!
pekinez
pekinez

Pekinez Fiyatları

Pekines fiyatları oldukça uygundur. Güncel olarak en düşük fiyat 1.200TL’dir. Güncel olarak en yüksek fiyat ise 7.000 TL’dir. Bu fiyat aralıkları çok fazla kritere göre değişim göstermekle birlikte genel olarak renk sağlık eğitim yaş cinsiyet gibi belirleyici kritler baz alınır.

Safkan Pekinez nasıl anlaşılır sorusuna göre safkan bir Pekinez isteyen kişilerin hayvanın baş kısmına bakmaları yeterlidir. Safkan Pekinez başı vücuduna göre daha büyük ve iri görünür.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku