D3 Vitamini Zengin Gıdalar

0 229

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Güneş ışığı vitamini olarak da bilinen D3 vitamini genel sağlığımız için gereklidir. Bu besini almanın en iyi yollarından biri D3 vitamini açısından zengin gıdalar tüketmektir. İşte D3 vitamini ile dolu olan ve diyetinize dahil etmeniz gereken bazı yiyecekler.

D3 Vitamini Zengin Yiyecekler

Somon

İlk olarak, somon, uskumru ve ton balığı gibi yağlı balıklar mükemmel D3 vitamini kaynaklarıdır. Bu balıklar sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek düzeyde besin içerir. Küçük bir 3,5 ons somon porsiyonu, günlük önerilen D3 vitamini alımının neredeyse %200’ünü sağlayabilir. Bu balıklar ayrıca vücuttaki iltihaplanmayı azaltmak gibi sayısız faydası olan omega-3 yağ asitleri bakımından da zengindir.

D3 Vitamini Zengin Yiyecekler
D3 Vitamini Zengin Yiyecekler

Mantar

Daha fazla mesaj

6 Must-Know Features of Bed Pads for Adults 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hastalanmamanız İçin Mutlaka Tüketmeniz Gereken Kış Çorbası

Mantarlar özellikle ultraviyole ışığa maruz kaldıklarında harika bir D3 vitamini kaynağıdır. Güneşte kurutulmuş mantarlar, güneşe maruz kalmamış muadillerine göre daha fazla besin maddesine sahiptir. Mantarlar çok yönlüdür ve çorbalar, salatalar veya pizzalar gibi çok sayıda yemeğe eklenebilir.

Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı bir başka harika D3 vitamini kaynağıdır. Yumurta sarısındaki D vitamini içeriği çok yüksek olmasa da, bütün yumurta yemek protein ve sağlıklı yağlar gibi temel besinleri almak için mükemmel bir yoldur. Büyük bir yumurta sadece 20 kalori içerir ve diyetinize D3 vitamini eklemenin uygun bir yoludur.

Tahıl

Zenginleştirilmiş tahıllar genellikle D3 vitamini gibi besinlerle zenginleştirilir. Çok sayıda üretici, tahıl markalarına daha besleyici olmaları için D3 vitamini eklemektedir. İyi bir besin dozu almak için en az 400 IU D3 vitamini içeren bir marka seçtiğinizden emin olun.

Süt ve Yoğurt

Son olarak, süt ve yoğurt gibi süt ürünleri mükemmel D3 vitamini kaynaklarıdır. Süt ürünlerinin başka faydaları olsa da, tavsiye edilmesinin ana nedenlerinden biri bu besini yüksek seviyelerde içermesidir. Süt ürünü olmayan seçenekleri tercih eden bireyler için soya ve badem sütü de D3 vitamini ile zenginleştirilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dirsek Ağrısının Olası Nedenleri

D3 vitamini kemiklerimiz, bağışıklık sistemimiz ve genel sağlığımız için önemlidir. D3 vitamini açısından zengin gıdalar tüketmek bu besini almanın mükemmel bir yoludur. Yukarıda listelenen gıdalar sadece sağlıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda diyetinize dahil edilmesi de kolaydır. Bu değişiklikleri yaparak, önerilen günlük D3 vitamini dozunu aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku