Satın Alabileceğiniz En İyi Katlanabilir Telefonlar

0 196

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Katlanabilir telefonlar, Samsung’un Z Fold ve Z Flip serilerinin ana akım kabulüne öncülük etmesiyle, son üç yılda çiçek açtı. Ancak pek çok tüketici bu katlanabilir telefonların iddialı tasarımlarına şüpheyle yaklaşmaya devam etse de, dayanıklılıkları, öğrenme eğrileri ve giriş fiyatları konusunda makul endişeler taşısa da, artık her zamankinden daha fazla pazara hazır teklif var. Örneğin Tecno kısa süre önce ilk yatay kapaklı telefonu Phantom V Fold’u duyurdu. Genel olarak en iyisi de dahil olmak üzere bugün piyasadaki en iyi katlanabilir telefonlar bir araya getirdik.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Pek çok katlanabilir telefonu test ettik, ancak hiçbiri jean ve pantolon ceplerinize rahatça sığarken benzersiz bir tablet deneyimi sunan Samsung Galaxy Z Fold 4’e yaklaşamadı. Z Fold 4, Samsung’un endüstri lideri katlanabilir cihazının dördüncü neslini temsil ediyor, yani çok yönlü ve gösterişli bir katlanabilir deneyim için artan güncellemeler bekleyebilirsiniz.

Teknik açıdan bakıldığında, Z Fold 4 nihayet amiral gemisi seviyesinde bir kamera sistemi ile geliyor. 50MP genişliğindeki lens, Galaxy S22 Plus’ta keskin ve canlı görüntüler sunan lensin aynısı ve sektörün en iyileriyle başa baş. Samsung ayrıca yeni Z Fold’u daha hafif ve kullanımı daha kolay hale getirmek için çerçeveyi içten dışa doğru kırptı.

Daha fazla mesaj

Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İntihal Yapmadan Makaleyi Yeniden Yazmak İçin 7 İpucu
Satın Alabileceğiniz Katlanabilir Telefonlar
Satın Alabileceğiniz Katlanabilir Telefonlar

Huawei Mate XS 2

Huawei’nin ilk büyük katlanabilir cihazları olan Mate X ve XS, Samsung’un Z Fold ile denediğinin tam tersi ekranlara sahip katlanabilir bir form faktörü içermesi açısından ilginçti. Ekranlar içe doğru katlanmak yerine dışa doğru genişledi (2’si 1 arada dizüstü bilgisayar gibi) ve her zaman açıkta kaldı, ancak harika görünüyordu. Bugüne geldiğimizde, en yeni Huawei Mate Xs 2, yeni bir Falcon Wing tasarımıyla bu öncül üzerine inşa ediliyor.

Mate Xs 2 açıkça Samsung Galaxy Z Fold 4’ün doğrudan rakibi ve kesinlikle birkaç alanda Galaxy’yi geride bırakıyor. Birincisi, ana, büyük ekran 424 PPI ile çapraz olarak 7,8 inç’e yayılıyor. Bu yüksek çözünürlüklü panel, en başından beri Galaxy katlanabilir cihazlarını rahatsız eden bir sorun olan gözle görülür bir kırışıklığa sahip değil. Mate Xs 2 ayrıca daha iyi dayanıklılık için daha büyük bir 4.880mAh bataryaya sahip.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Yeni Galaxy Z Fold 4 katlanabilir şampiyon olabilir, ancak geçen yılki Galaxy Z Fold 3 de dikkate alınmaya değer. Fold 4 gibi, selefi de 6,2 inçlik dar bir dış ekrandan 7,6 inçlik daha geniş bir ana ekrana genişleyebiliyor. Daha önce hiç telefondan tablete katlanabilir bir cihaz kullanmadıysanız bu oldukça büyülü bir deneyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AirDrop İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yenilikçi form faktörüne ek olarak Samsung, farklı çekim modlarında esnek olabilmeniz için üçlü kamera dizisi, üretkenliğinizi ve bölünmüş ekran etkileşimlerinizi geliştirmek için OneUI yazılımı ve ışıkları açık tutmak için makul büyüklükte 4.400mAh pil gibi bir dizi özelliği bir araya getiriyor. Z Fold 3 aynı zamanda hassas giriş için Samsung’un meşhur S Pen kalemini destekleyen ilk katlanabilir cihazdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku