YouTube Videonuzu Kimlerin Görüntülediğini Nasıl Görebilirsiniz?

1 214

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

YouTube’a her dakika 500’den fazla video yükleniyor ve izleyiciler haftada en az 10 milyar saat YouTube videosu tüketiyor – bu da her gün bir milyar saatten fazla içerik anlamına geliyor. Sürekli değişen bu içerik dağında öne çıkmak zor olabilir. Bu nedenle videolarınızın her birinin nasıl performans gösterdiğini bilmek önemlidir, böylece başarılarınızı tekrarlayabilir ve başarısızlıklarınızı en aza indirebilirsiniz.

YouTube Studio, analiz verilerinize erişmenizi kolaylaştırır. Burada bir kanal, videolarının kaç benzersiz görüntülemeye sahip olduğunu görebilir ve kanallarına kimlerin abone olduğu, yaş aralıkları ve nereden geldikleri gibi YouTube izleyicileri hakkında başka bilgiler edinebilir. Platformun algoritması ile iyilik yapmak için anlayışlı olmalısınız. YouTube SEO’yu kullanmak, düzenli olarak yükleme yapmak ve hatta doğru küçük resmi eklemek, kitlenize ulaşmanıza ve onlarla etkileşim kurmanıza yardımcı olabilir. Kanalınızın niş alanı ne olursa olsun, kullanıcı tabanınızı analiz etmek, içeriğinizden kimlerin keyif aldığını ve nasıl daha fazla izleyiciye ulaşabileceğinizi görmenin yararlı bir yoludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Snapchat'te Boomerang Nasıl Yapılır?
YouTube'daki Görüntülemelerinizi Nasıl Kontrol Edersiniz?
YouTube’daki Görüntülemelerinizi Nasıl Kontrol Edersiniz?

YouTube’daki Görüntülemelerinizi Nasıl Kontrol Edersiniz?

Belirli bir YouTube videosunu kaç izleyicinin izlediğini herkes çerçevenin sol alt köşesindeki sayıyı kontrol ederek görebilir. Ancak YouTube Studio’daki analiz aracına erişmek, içeriğinizi izleyen kişiler hakkında daha derin bilgiler sağlayabilir. Bu verilere erişmek de kolaydır. İşte nasıl yapılacağı:

  1. YouTube hesabınıza giriş yapın. studio.youtube.com adresine gidin ve profilinize erişmek için oturum açma bilgilerinizi kullanın.
  2. Kontrol panelinizi görüntüleyin. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, video yükleyebileceğiniz, platform haberlerini kontrol edebileceğiniz veya videolarınızla ilgili en son yorumları görebileceğiniz Kanal Panonuzu göreceksiniz. Sayfada ayrıca kanalınızın görüntülenme sayısı, son aboneler, kitlenizin en çok izlediği videolar ve ortalama izlenme süresi gibi istatistiklerinin kısa bir özeti de görüntülenir.
  3. Daha derinlemesine bakın. Gösterge tablosu size son performansınız hakkında genel bir fikir verirken, sol taraftaki panelde Analizler’e tıklamak verilerinizi daha derinlemesine incelemenizi sağlar. Burada, genel bakış sekmesinin kontrol panelinizle benzer bilgileri gösterdiğini göreceksiniz – ancak aynı zamanda belirli bir dönemdeki hesap performansınızın görsel bir temsilini de elde edersiniz. En son videolarınızın bir listesi ve ne kadar iyi performans gösterdiklerinin yanı sıra trafiğinizin nereden geldiği (ör. YouTube aramaları, oynatma listeleri vb.), izleyici yaş aralığı, cinsiyet ve coğrafi bölge dahil olmak üzere kanalınızdaki videolar hakkında ek derinlemesine verileri ortaya çıkarmak için çizgi grafikteki “Daha Fazlasını Gör” seçeneğine tıklayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'da Sessiz Mod Ne Demek?

YouTube görüntüleme sayıları, içeriğinizin ne kadar popüler olduğuna dair genel bir gösterge sağlayabilir, ancak içeriğinizi tüketen kişiler hakkında en değerli bilgileri sağlayan Analytics aracıdır. İzleyicilerinizin kim olduğunu, nelerden hoşlandıklarını, kanalınıza nasıl ulaştıklarını ve içeriğinizle nasıl etkileşim kurduklarını bilmek, kitlenizin daha eksiksiz bir resmini çizer. Bu, izlenme ve etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için kanalınızı en iyi şekilde nasıl yapılandıracağınızı anlamanıza ve nihayetinde Youtube’da başarınızı sağlamanıza yardımcı olabilir.

1 yorum
  1. […] ağ düzeyinde kısıtlamalar uygulamayı da düşünebilirler. Bazı yönlendiriciler, YouTube da dahil olmak üzere belirli web sitelerini engelleyebilen ebeveyn denetimlerini ayarlamak için […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku