YouTube’da Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

1 431

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

YouTube bir video paylaşım sitesidir. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcı, sitede herkesin izleyebileceği videolar yüklemelerine izin veren hesaplar oluşturdu. Her gün YouTube’a her dakika 35 saatten fazla video yükleniyor. Video dosyaları çok büyük olabilir ve genellikle birisine e-posta ile gönderilemeyecek kadar büyüktür. YouTube’da bir video yayınladığınızda, diğer kişiye ilgili web sayfasının “adresi” olan bir “bağlantı” göndererek videoyu paylaşabilirsiniz. YouTube 2005 yılında piyasaya çıktığında, orijinal video içeriğini yayınlamak ve paylaşmak için tasarlandı. Ancak o zamandan beri favori kliplerin, şarkıların ve şakaların saklandığı bir arşiv ve şirketlerin ürünlerini tanıtabilecekleri bir pazarlama sitesi haline geldi.

YouTube içerik oluşturucuları sonunda uzun zamandır beklenen yeni bir özelliğe kavuştu. Artık, Google hesabınızla ilişkili adı ve fotoğrafı güncellemeden içeriğinizi daha iyi yansıtacak şekilde YouTube kanal adınızı ve profil resminizi değiştirmek çok kolay. Bu değişiklikle YouTube adınızı ve içeriğinizi Gmail ve Google Dokümanlar gibi Google hizmetlerinizden ayırabilirsiniz. Bu nedenle, okul veya iş için bir e-posta göndermeniz gerektiğinde, YouTube adınızı değil gerçek adınızı gösterecektir. YouTube’da doğrulandıysanız ve kanal adınızı değiştirirseniz doğrulama rozetinizi kaybedersiniz ve yeniden başvurmanız gerekir. Ancak, adınızı değiştirmeniz özel URL’nizi veya resmi kanal müzik rozetinizi etkilemez. YouTube kanal adınızı nasıl değiştireceğinizi buradan öğrenin.

Daha fazla mesaj

Bilgisayardan Instagram Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hiçbir Aygıt Sürücüsü Bulunamadı Hatası [Çözümü]

Kanal Adı

YouTube’da Kanal Adı Değiştirme

  1. YouTube hesabınızda oturum açın. Giriş yapmak için ‘Giriş’e tıklayın ve devam etmek için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
  2. Sağ üst köşedeki hesap simgesine tıklayın, bir açılır menü görünecektir.
  3. ‘Ayarlar’ seçeneğini seçin.
  4. Yeni bir sayfa görünecek, burada mevcut YouTube adınızı göreceksiniz, kanal adınızın yanındaki ‘Google’da düzenle’yi tıklayın.
  5. Mevcut adınızı yeni seçilen adla değiştirin ve ‘Tamam’ı tıklayın.
1 yorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku