Ameliyatsız Yüz Germe Nedir? Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır? Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir? İşte Tüm Detaylar…

1 461

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

 Ameliyatsız yüz germe uygulamaları bilhassa son zamanlarda ameliyat olup bıçak altına yatmak istemeyen insanlar tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Ek olarak yüzünde bulunan deformasyonların çok sıkıntı yaratmayan türden olması da cerrahi işleme gerek kalmadan ameliyatsız yüz germe yaptırılmasını olanaklı kılmaktadır. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri uygulanış biçimlerine ve alınan sonuçlara göre kendi aralarında ayrılmaktadır.

Önceden çoğu kişi yüz germe ameliyatı yaptırmaya sıcak bakıyordu. Fakat şu an estetik tıbbın da gelişmesi sebebiyle ameliyatsız yöntemler daha çok revaçta. Ameliyatsız yüz germe uygulaması da bunlardan biri.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları yaşlanma karşıtı işlemler olarak da adlandırılmaktadır. Kişinin yaşı, cilt yapısı ve gereksinimlerine göre hangi ameliyatsız yüz germe uygulamasının yapılacağına karar verilir.

yüz germe ameliyatsız
yuz germe

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri nelerdir?

1.Dolgu Uygulamaları

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden ilkidir. Dolgu uygulamaları etken yüz dolgu maddesi kullanılarak yüze uygulanan dolgu enjeksiyonlarını içerir. Dolgu uygulamaları ile yüzdeki kırışıklık ve çizgiler gözle görülür ölçüde azalır. Yüzün yorgun görüntüsü yok edilir ve yüze kaybettiği hacmi yeniden kazandırılır. Dolgu uygulamalarında genel olarak hyalüranik asit kullanılmaktadır. Hyalüranik asit yüzde bulunan morlukları yok eder, yüzün daha simetrik ve estetik olmasını sağlar. Dolgu uygulaması yüzün üst kısmına yapıldığında yüz germe uygulamasını gerçekleştirmektedir. Dolgu uygulamaları zaman zaman botoks ile kombine edilmektedir. Genellikle kalıcılık süresi 6 aydan 2 yıla kadardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vajinoplasti Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır?

 

 

 

2.Yüz mezoterapisi

Bir diğer ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biridir. Yüz mezoterapisi yönteminde ciltte bulunan vitamin, mineral ve aminoasitlerin bir araya getirdiği özel bir formül ile mikroenjeksiyon işlemi gerçekleştirilir. Yaşlanmaya adeta savaş açmış olan bu özel formül sayesinde cildinizdeki kan dolaşımınız düzene girer. Cildin elastikiyet seviyesi artar ve lekeler ortadan kalkar. Mezoterapi ayrıca vücuttaki kolajen üretimini de artırır.

Ultherapy
Ultherapy

3.Ultherapy

Ultherapy yöntemi ultrason teknolojisi kullanılarak uygulanan bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Bu sistem ile cildin alt tabakasına ses enerjisi gönderilir. Bu enerji cildin alt kısmında hasar meydana getirerek cildi yeniden yapılandırır. Meydana gelen bu hasar ile cilt sıkılaşır ve daha gergin bir hale bürünür. Bu tedavi yöntemi için yalnızca tek bir seans yeterli olmaktadır.

4.İp ile yüz germe

İp ile yüz germe işlemi de son olarak ele alacağımız ameliyatsız yüz germe işlemidir. Bu işlem için hiçbir cerrahi tekniğe ihtiyaç yoktur. Bu yöntemde ince uçlu iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler kırışıklığın ve sarkmaların görüldüğü yerlere yerleştirilir. Bu iplikler yardımıyla derideki sarkmalar giderilir ve kırışıklıklar azalır. Ayrıca bu işlemin yüzü kaldırma görevi de bulunmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının yan etkileri nelerdir? 

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının cilt üzerinde birtakım yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler aşağıda detaylandırılarak açıklanmıştır:

1.Ağrı

Ameliyatsız yüz germe tedavisi çoğunlukla çok fazla ağrı yapmayan bir işlem olarak bilinmektedir. İşlem esnasında bazı kişiler ciltlerinde hafif bir karıncalanma ve yanma hissinin oluştuğunu söylemektedirler. Bununla beraber, sanki cilde iğne batarmış gibi bir his de ortaya çıkabilir ve sıcaklık hissiyatı da gelebilir. Fakat bu yan etkiler yalnızca işlem sırasında gerçekleşen yan etkilerdir. İşlemden sonra bu gibi şikâyetler görülmemektedir. Her tedaviden sonra kişi bu yan etkilere alışmaya başlar ancak acı eşiği oldukça düşük olan kimseler için bu durum biraz daha zordur. Eğer ağrı seviyesi oldukça yüksek seyrederse doktorunuz size bir ağrı kesici verebilir. Ancak genellikle çok yüksek seviyede ağrı gözlenmez.

Daha fazla mesaj

Mide Yanması olan Kişi Ne Yememeli?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bir Bebeğin Kolik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

2.Ciltte oluşan kızarıklıklar

Ameliyatsız yüz germe işleminin bir diğer yan etkisi de ciltte meydana gelen kızarıklıklardır. Bu yan etki sıkça karşılaşılan bir durumdur. Cildi kızarmaya ve hassaslığa yatkın olan bireylerde kızarıklık daha sık görülebilen bir durumdur. Bu yan etkinin kalıcı olmadığını unutmayınız.

3.Ödem

Ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında bazı kişilerde ödem görülebilir. Yüzde şişlik de meydana gelebilir. Ancak işlemden sonraki birkaç gün içinde bu yan etki kaybolur. İşlemden sonra ödemi kapatan bir merhem veya yatıştırıcı krem kullanılır.

4.Uyuşukluk hissi

Bazen ameliyatsız yüz germe uygulamaları cildinizde bir uyuşma hissi meydana getirebilir. Ancak bu geçicidir ve oldukça normal bir komplikasyondur. Ameliyatsız yüz germe sonrasında çoğunlukla oluşan bu uyuşukluk hissi herhangi bir ilaca veya tıbbi müdahaleye gerek duyulmadan 10 gün içerisinde kendi kendine ortadan kalkar. Bu gibi yan etkiler oldukça nadir görülen yan etkiler. İşlem öncesi doktorunuz tarafından size bilgi verilmesi önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yoga İle Vücut Duruşu Nasıl Geliştirilir?

5.Cilt tonunda koyulaşma

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarından sonra bazı hastalarda hiperpigmentasyon, yani cilt tonunda koyulaşma görüldüğü bildirilmiştir. Ancak bu oldukça nadir görülen bir yan etkidir.

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının avantajları nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları iş molalarında bile uygulatabileceğiniz türden uygulamalardır. Hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeyen ameliyatsız yüz germe uygulamalarıyla iyileşme sürecine gerek kalmadan aynı gün evinize dönebilirsiniz. Ameliyatsız yüz germe uygulamasının avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları cildinizdeki kolajen üretimi miktarını artırır. Bu da cildin daha genç ve gergin görünmesine yol açar. Cilt kendini yenileyerek elastikiyet seviyesi de artar. Bu uygulama ile oldukça doğal sonuçlar elde etmenin mümkün olduğunu söylemek mümkün.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri uzun zamanda kalıcı sonuçlar ortaya koyan uygulamalardır.

Ameliyatsız yüz germe adeta bir dolgu olmadan jawline etkisi verir. Yanakların sarkmasını gidererek yüzü daha şekilli bir biçime sokar. Yüzü doğal olarak toparlar ve yukarı kaldırır.

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının maliyetlerinin diğer estetik cerrahi uygulamaları ile karşılaştırıldığında oldukça uygun olduğunu söylemek mümkün.

yüz germe uygulaması
yüz germe uygulaması

Ameliyatsız yüz germe fiyatları ne kadar?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak ameliyatsız yüz germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku